RSS

Španělsko 2009

spain

Letos jsme se rozhodli vyrazit si na dovolenou do teplých krajin. Přes počateční neúspěch při výběru cestovní kaneláře, jsme se nakonec vydali do Španělska. Vybrali jsme si pobřeží Costa del Sol (Pobřeží slunce). Ubytování jsme měli zajištěno v městečku Benalmádena v hotelu Los Patos***.

A jak probíhal pobyt? Ubytovaní bylo velmi dobré a jídla jsme měli na výběr taky dost. Pláže byli relativně čisté a hlavně byla krásná průzračná voda v moři. I když byla poněkud chladnější, vůbec to nevadilo. Alespoň jsme se vždy pořádně osvěžili. Jelikož jsme se shodli, že nevydržíme ležet jen na pláži, tak jsme podnikali různé výlety a procházky.

V útery jsme se zašli večer podívat do přístavu Porto Marina.  Mělo by se jednat o nejhezčí jachetní přístav na světě. Ve středu jsme podnikli celodenní výlet do Granady a hlavně navštívili zdejší památku ALHAMBRU. Alhambra byla sídlem maurských panovníků a Karla V. Kolem paláců se nacházely překrásné zahrady Generalife. Jelikož všechny tyto památky se nacházejí již ve vnitrozemí Španělska, bylo tady docela velké teplo. Přesto to byl hezký výlet.

Čtvrtek byl poněkud volnější, jelikož jsme šli obhlídnout centrum Benalmádeny. V pátek jsme se vydali lanovkou „Teleferico“ do hor za naším hotelem. Takže jsme viděli i pobřeží z výšky cca 900m.

No a v sobotu se nám již pobyt blížil ke konci. Takže jsme si zašli ještě do místního parku, ale víc jsme toho za týden nestihli.  V neděli nás čekal opět odlet domů.

Takže letos jsme si odpočinuli na pláži a uvidíme, co podniknem příště.

Fotogalerie


Your Comment

You must be logged into post a comment.